SEMINÁŘ FELDENKRAIS PRO DĚTI – ÚSTŘEDNÍ ŠKOLA ČOS

Datum: 15 října, 2018
Autor: Tomáš Batelka

V sobotu 13.10 jsme se zúčastnily jednodenního semináře pořádaného Ústřední školou ČOS v Praze v Tyršově domě.

Jednalo se o seminář o poměrně neznámé formě cvičení (přitom známá již řadu let), které se nazývá Feldenkraisova metoda.

Tato metoda je především postavena na míru dospělým, ale my měly tu možnost strávit skvělý den s lektorkou Eliškou, která studuje čtvrtým rokem tuto metodu ve Vídni a snaží se jí převést do dětského světa a do her a cvičení pro děti.

Objevily jsme, jak málo stačí k tomu, aby člověk překročil nebo obešel své pohybové limity a našel si tu nejvhodnější cestu, jak se vypořádat s bolestí či omezeními svého pohybového aparátu.

Určitě jsme se inspirovaly a některé prvky použijeme i v našich hodinách cvičení s dětmi.

Cvičitelky sokola Petra a Katka

Více zde:

Feldenkraisova® metoda (FM) je celostní psychosomatický přístup respektující naši individualitu. Skupinové lekce Feldenkraisovy® metody pro děti jsou koncipovány tak, aby u dětí podpořily zdravý psychomotorický a kognitivní vývoj, chuť k pohybu a vyvážily psychické a fyzické dysbalance. V průběhu lekcí se s dětmi pracuje skrze harmonický a vědomý pohyb a to v bezpečném, kreativním a hravém prostředí. Děti se během nich naučí vnímat sebe samy úplně jiným způsobem, než jsou zvyklé.