OSLAVY 100 LET STÁTNOSTI – PREZENTACE SOKOLA

Datum: 14 října, 2018

Dne 20. 10. 2018 Vás srdečně zveme ke zhlédnutí fotografií ze sokolských akcí v průběhu našeho tříletého fungování v obci.

Výstava se uskuteční v rámci oslav 100 let státnosti, které se konají na několika místech naší obce. Fotografie naleznete v průběhu dne v sokolovně.

Zároveň budeme promítat záznamy ze župního i celostátního všesokolského sletu, kterého jsme se jako jedna z mála malých obcí našeho regionu zúčastnili v tak hojném počtu.

Protože sokolové byli vždy součástí naší historie a i přes pokus o jejich umlčení komunistickým režimem, se stále chodilo cvičit do sokola, je nutné si v rámci takto významného jubilea jejich činnost náležitě připomenout.

„Porevoluční“ sokolové bohužel naráží na velké nepochopení ze strany současné společnosti a jejich úloha není úplně jednoduchá, a principy jsou těžko aplikovatelné, i tak věřme, že naše práce není marná, a že šíříme správnou myšlenku i mezi naše nejmenší.

Proto za nás janovické sokoly děkujeme, že chodíte na akce, které pořádáme, a za podporu a spokojenost, kterou vyjadřujete, když stojíte uprostřed opravené sokolovny. Která se mnohým z vás poprvé předvede, právě 20. 10., ve svém novém vnitřním kabátě.

Zároveň děkuji bratrům a sestrám, kteří stále sdílí naše společné nadšení, a že se nevzdávají myšlenky, že sokolovnu nakonec opravdu opravíme a vrátíme janovákům k plnému užívání.

Za janovické Sokoly,

Petra Kavková