SOKOLSKÁ PLAVBA PO VLTAVĚ 22.9.2018

Datum: 28 září, 2018

V sobotu 22. září 2018 se čtyři malé sokolky (Laura, Kristýna, Karolína a Valérie) zúčastnily celodenní akce “Sokolská plavba po Vltavě”. Tato akce je pořádána každoročně u příležitosti narození Miroslava Tyrše (17.9.1832, Děčín) na nádvoří a v tělocvičně Tyršova domu v Praze.

Akce je určená pro 4 vybrané žákovské zástupce. Vždy jedna skupina za Župu, celkem se tedy akce zúčastnilo kolem 230 dětí z celé ČR.

Holky si celý den moc užívaly. V průběhu dne si v hodinových intervalech vyzkoušely několik atrakcí (bungee running, bourací kladivo, lezeckou stěnu, skupinové lyže, airtrack), projely se Ecovláčkem kolem pražského hradu s výkladem. A kolem půl čtvrté dopoledne nastoupily na parník Cecilie, aby si užily více jak hodinovou plavbu po Vltavě.

Za jednotlivé disciplíny dostávaly čísla, která byla, po společné večeři , slosována a holky si odnesly malé výhry.

Počasí nám nakonec moc přálo a akce byla skvěle zorganizovaná. A i přestože byly naše holky nejmenší moc se bavily a poznaly sounáležitost dětí v sokole.

Děkujeme organizátorům této akce za krásný zážitek.

Tělocvičná jednota Sokol Červené Janovice